Webjet, blockchain startup şirketi LockTrip’e 4,1 milyon dolar yatırım yapıyor

Travel IT House > Turizmde Gelecek > Turizmde Teknoloji > Webjet, blockchain startup şirketi LockTrip’e 4,1 milyon dolar yatırım yapıyor

Avustralya merkezli çevrimiçi seyahat acentesi Webjet, blok zinciri başlangıcı LockTrip‘e 4,1 milyon dolar yatırım yaparak kripto para birimi alanındaki konumunu ilerletiyor.

Nakit anlaşmasının bir parçası olarak, Webjet, tarihsel olarak risk sermayesi tekliflerinden yatırım kabul etmeyen LockTrip’e 4,2 milyon $ ‘lık ikinci isteğe bağlı dilimi (toplam 8,3 milyon $) kabul etti.

Bir blog gönderisinde, LockTrip, Webjet ile ortaklığın iki yıldır sürdüğünü ve “oyunun sonu hakkındaki soruları ve kısa vadeli mali destek hakkında çok fazla olmayan soruları” yanıtladığını söylüyor.

Ağında 2,1 milyon $ ‘dan fazla otel ve mülke sahip olan Bulgaristan merkezli girişim ile Webjet, LockTrip Marketplace ve LOC token ekonomisini Avustralya ve Yeni Zelanda’daki OTA web sitelerine entegre edecek.

Webjet genel müdürü John Guscic ve kurumsal geliştirme direktörü Lynne Oldfield, LockTrip’in yönetim kuruluna katılacak.

Guscic, “Webjet’in [blockchain tabanlı rezervasyon doğrulama çözümü] Rezchain ile sunduğu blockchain yolculuğu göz önüne alındığında, blockchain hakkındaki görüşleri paylaşmak için LockTrip kurucularıyla ilk kez 2019’un başlarında iletişime geçtik,” dedi.

“İlk görüşmeden itibaren, kurucuların halka açık bir blok zincirinin bilinen zorluklarını çözme yaklaşımından etkilendik ve otel dağıtım ortamını iyileştirmek için blok zincirinin temel özelliklerini kullanmak için oyunun kurallarını değiştiren bir fırsata sahip olduklarını hissettik.”

Webjet ve LockTrip, Rezchain’i, Bitcoin, Ethereum ve Qtum kombinasyonundan ortaya çıkan ve gerçekten merkezi olmayan bir hisseli blok zinciri kanıtı olan Hydra zincirine geçirme fırsatını keşfedecek.

Oldfield ekliyor: “Halka açık blok zincirleri genellikle yavaş, kaynak aç ve tahmin edilemez fiyatlara sahip; Hydra zincirinin piyasaya sürülmesiyle, LockTrip’in kurucuları gerçek ticari uygulamalar için sağlam, ölçeklenebilir bir platform sağlıyor ve bu fırsatı büyütürken onlara yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz. “

LockTrip CEO’su Nikola Alexandrov, anlaşmanın “geleneksel teknoloji devlerinin blockchain teknolojisindeki fırsatları nasıl değerlendirdiğinin bir kanıtı” olduğunu ve blockchain alanında “benzeri görülmemiş” olduğunu söylüyor; iki yıllık bir süre içinde tamamlanması bekleniyor.

Türkiye’de seyahat sektörü sadece blockchain alanında değil standart teknoloji yatırımları konusunda da beklenenden daha yavaş ilerliyor. Dünya ekonomisi blockchain teknolojisi konusunda sadece finans değil her alanda yatırımlar çok hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Kaynakça:https://www.phocuswire.com/webjet-invests-4-1-million-into-blockchain-startup-locktrip

Blog Yazılarımız

Seyahat ve Teknoloji ile ilgili her türlü blog ve yazıları burada bulabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak veya paylaşmak istediğiniz yazı veya bilgi varsa tarafımıza mail@travelithouse.com maili üzerinden ulaşabilirsiniz.