Kurumsal Seyahat (Corporate Travel) konusunda karma modeller devreye girince neler değişiyor?

Travel IT House > Turizmde Gelecek > Turizmde Teknoloji > Kurumsal Seyahat (Corporate Travel) konusunda karma modeller devreye girince neler değişiyor?

Çoğu çalışan en azından bir süre evden çalışmaya devam ettikçe, iş seyahati modelleri değişecektir.

American Express ve American Express Global Business Travel’ın bir raporu, bazı toplantılar sanal kalırken, “karar vericilerin” % 69’unun uzaktan çalışmanın daha fazla iş seyahatine yol açabileceğine inandığını söylüyor.

American Express Global Business Travel’ın küresel müşterilerden sorumlu başkan yardımcısı ve genel müdürü David Reimer şunları söylüyor: “Müşterilerimizden duyduğumuz ve bu anketin onayladığı üzere, birçok kurumsal karar vericinin seyahat politikalarını nasıl geliştirecekleri konusunda destek arıyorlar. İş için seyahat etmeye geri dönmesi için çalışanların güvenini artırmak. “

Blue Skies’e Dönüş raporu, karar vericilerin% 83’ünün iş seyahatlerinin önümüzdeki iki yıl içinde salgın öncesi seviyelere döndüğünü gördüğünü ortaya koyuyor.

Bill Gates, pandemiden sonra iş seyahatlerinin% 50’sinden fazlasının ortadan kalkacağını söyleyerek iş seyahatinin tamamen düzelip düzelmeyeceğine dair görüşler büyük farklılıklar gösteriyor.

Diğerleri, yüz yüze iletişim ihtiyacının ve satışları geri getirme isteğinin yeniden hacim oluşturmaya yardımcı olacağına inanıyor.

Raporda yer alan diğer ayrıntılar, iş seyahatinde olanların% 86’sının güvenli görüldükten sonra yola geri dönmeyi dört gözle beklediğini ortaya koyuyor.

Karar vericilerin% 85’ine göre iş seyahati ile daha yüksek kar ve gelir arasında bir korelasyon var.

İş seyahatinde olanlar ayrıca iş seyahatlerinin mesleki gelişimde rol oynadığını söylüyor, karar vericilerin% 85’i ve% 90’ı iş seyahatinin profesyonel büyümeye katkıda bulunduğunda hemfikir.

İş seyahatinde olanların% 82’si ve karar vericilerin% 79’u olan katılımcılar, yüz yüze toplantıların faydalarının sanal toplantılardan daha fazla olduğunu söylüyor.

Ayrıca, iş seyahatinde olanların neredeyse% 80’i sanal olanlara kıyasla yüz yüze işbirliğine dayalı toplantıları tercih ediyor ve% 78’i sanal yerine yüz yüze satış toplantılarını tercih ediyor.

İş seyahatinde olanların% 50’sinden fazlası, profesyonel kimyayı değerlendirmeyi ve gerçek zamanlı yanıtı ölçmeyi, yeni iş ilişkileri kurarken karşılaştıkları en büyük zorluklar olarak belirtiyor.

İş seyahati yeniden başladığında rapor, karar vericilerin% 73’ünün güvenliği sağlamak için seyahat politikalarının nasıl olması gerektiği konusunda rehberlik istediğini ve% 78’inin politikaların salgın öncesinden farklı olacağını söyledi.

Yakın tarihli bir başka rapor, dönüş konusunda iş seyahatinde olanların iyimserliğini vurguladı, ancak personel eksikliğinin zor olacağını ortaya çıkardı.

Rapora 1.000’den fazla iş gezgini ve 500 karar alıcı katıldı.

Kaynakça: https://www.phocuswire.com/Corporate-travel-policy-change-hybrid-approach

Blog Yazılarımız

Seyahat ve Teknoloji ile ilgili her türlü blog ve yazıları burada bulabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak veya paylaşmak istediğiniz yazı veya bilgi varsa tarafımıza mail@travelithouse.com maili üzerinden ulaşabilirsiniz.