Umut veren geleceğin önemli 2021 seyahatte izlenecek teknoloji trendleri

Travel IT House > Turizmde Gelecek > Dijitalleşme > Umut veren geleceğin önemli 2021 seyahatte izlenecek teknoloji trendleri

Teknoloji ve yatırım izleme hizmeti CBInsights, geçtiğimiz günlerde bu yıl 2021 yenilik ve teknoloji gelişmeleri hakkındaki tahminlerini içeren bir rapor yayınladı.

Yakından İzlenecek 12 Teknoloji Trendleri Raporu buradan indirebilirsiniz 2021’de iş dünyasında nelerin etkili olabileceğine ve kullanıcıların nasıl etkilenebileceğine geniş bir bakış.

Özellikle endüstrinin tek bir sektörünü ele almıyor, ancak bu yıl öne çıkması beklenen teknoloji dünyasındaki hareketlere genel bir bakış.

Listeyi seyahat endüstrisiyle ilgili kılan bir dizi unsur var: sektör koronavirüs salgını tarafından büyük ölçüde etkilendi, bu nedenle iyileşmesine yardımcı olabilecek her türlü inovasyonun dikkate alınması gereken önemli noktalar olması muhtemeldir; ve dijital dünya geçen yıl bu kez tahmin edildiğinin çok ötesine geçti.

Aşağıda, CBInsights tarafından belirtilen trendlerden bazıları ve bunların endüstrinin 2021’de ilerlemeye yönelik stratejileriyle nasıl bir etki yaratabilecekleri listelenmiştir.

“Chief Prepper Officer” CPO yeni en aranan pozisyon olacak

Pandemik çarpışan 2020, bir işletmeyi yönetmenin önemli bir yönünü gösterdi: dayanıklılık ve hazırlıklı olmak için çaba göstermek.

Seyahatte markalar, yanardağlar gibi olayların operasyonlar üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabileceğini zaten anlamış, ancak birçoğu (endüstri liderleriyle yaptığımız Yeni Gerçeklik ile … geniş ölçekte ve uzun bir süre boyunca.

Akıllı şirketler, kuruluşlarında (veya mevcut pozisyonlar içindeki sorumluluk alanlarında) gelecekte tedarik zincirlerinin, ortaklık anlaşmalarının ve müşterilerin nasıl ele alınacağını incelemeye adanmış roller yaratacaklardır.

Seyahat ve Teknoloji Trendleri

Güvenlik ve Teselli kuantum bilgisayarı

Kuantum hesaplamanın arkasındaki en son işlem tekniklerinin birçok olumlu faydası var, ancak ortaya çıkan ciddi bir gereksinim var.

İyi bir kuantum bilgisayara sahip bilgisayar korsanları artık bir markanın e-postalarına, e-ticaret etkileşimlerine, ödemelerine ve diğer kayıtlarına sunucular ve kullanıcılar arasında giderken dokunma yeteneğine sahip.

Şirketlerin bu yetenekleri kendi şifreleme yöntemleriyle eşleştirmeleri gerekiyor ve bunların çoğu zaten IBM ve Microsoft gibiler tarafından geliştiriliyor.

Sahip olması hoş bir şey değil, BT departmanının stratejisinin giderek daha temel bir bileşeni.

Özel kulüpler

Clubhouse’un son aylarda hızlı yükselişi, özel ağların rolünün Silikon Vadisi’nin çılgın dünyasının ve yatırımcıların (çok fazla) zamanın ötesine geçen bir eğilim olabileceğini gösteriyor.

Facebook ve diğer yarı açık sosyal ağlar henüz silinmeyecek, ancak insanların güvenli ortamlarda karşılaşma ve sorunları ve eğilimleri tartışma arzusunu görmezden gelen şirketler bunu tehlikeye atmalıdır.

Müşterilerin – okuyun: gezginlerin – kabileler veya paketler halinde bir araya gelmesine izin vermek, birçok markanın yıllardır uğraştığı bir ürünün topluluk yönü (kullanım öncesi ve sonrası) olabilir.

Vadilerle dolu bir dünya

Kaliforniya’nın Silikon Vadisi, Londra, Berlin, Tel Aviv ve diğerleri gibi dünyanın dört bir yanındaki diğer şehirlerde teknoloji merkezlerinin ortaya çıkmasına rağmen, onlarca yıldır teknoloji ve yeniliğin gelişimi üzerinde etkili oldu.

“İleri teknoloji şehirleri”, havalı şeylerin olabileceği yerlerin önceden tanımlanmış fikirlerini görmezden gelen dijital öncelikli altyapı, ulaşım ve sermayeye erişim oluşturmaya vurgu yaparak merkez konseptini sıfırdan (kelimenin tam anlamıyla) yeniden düşünüyor.

Bu, başlangıç ​​dünyasında ve aynı zamanda seyahatte teknoloji liderliğindeki yerleşik şirketlerin Araştırma ve Geliştirme planlarında da derin bir etkiye sahip olacak. Birçoğunun dahil olması veya geride kalması gerekecek.

Fiziksel Seyahat olmadan olmaz

Seyahat işinin çoğu dijital ortamda rezerve edilmiş ve koordine edilmiş olsa da, kullanıcılar hala çoğunlukla (2020’de ortaya çıkan bir avuç sanal deneyimi saymazsanız) nihai ürünü gerçek hayatta tüketiyor.

Yolcular bir varış noktasını yüz yüze uçurur, sürer, burada kalır ve tecrübe eder. Ancak koronavirüs salgını, fiziksel alanlarla ne yapılacağına dair düşünceyi yeni bir boyuta kaydırdı.

Sağlıkla ilgili hususlar ve protokoller, gezginlerin kullandıkları veya deneyimledikleri gerçek ortamla nasıl etkileşimde bulundukları üzerinde büyük bir etkiye sahiptir – ancak markalar bu alanların başka ne için kullanılabileceği konusunda düşünmelidir.

Kolaylaştırmak ve yönetmek için teknolojinin yönlendirdiği çok amaçlı ve verimli alan kullanımı (örneğin ortak çalışma mekanları olarak oteller veya öğrenme merkezleri olarak ilgi çekici yerler), iyileşmenin temel itici güçlerinden biri olabilir. Bu tür değişiklikler, destinasyonların ve markaların on yıllardır özlem duyduğu yakınlaşmaya veya yerel ve turistlere işaret edebilir.

Dikkate alınacak diğer önemli eğilimler:

Çevre sağlığı – Sağlık ve kişisel bakımın birleşmesi (2020’de odak noktası haline geldi) spa’yı birbirinden ayıracak ve evlere, mağazalara ve başka yerlere taşıyacak.

Ofisin otelleşmesi – insanlar ofislerine döndüklerinde alanlar daha az kalabalık olacak eskinin işbirlikçi kampüs modelinden uzaklaşan estetik ile birlikte, kişisel ve kişisel.

Kripto parayı anlamak- kripto para birimi teknolojisine dayalı ödüller, markaların, sadakat programlarının ve ödeme şirketlerinin geri ödeme yapma şeklini yeniden şekillendirecek.

Kaynakça; https://www.phocuswire.com/Major-tech-trends-to-watch-in-travel

Blog Yazılarımız

Seyahat ve Teknoloji ile ilgili her türlü blog ve yazıları burada bulabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak veya paylaşmak istediğiniz yazı veya bilgi varsa tarafımıza mail@travelithouse.com maili üzerinden ulaşabilirsiniz.