2021’deki seyahat trendleri – yeni fırsatlarla dolu bir yıla hazırlanın

Travel IT House > Turizmde Gelecek > Sanal > 2021’deki seyahat trendleri – yeni fırsatlarla dolu bir yıla hazırlanın

2020, hayatın kırılgan olduğunu ve dünyayı dolaşma özgürlüğünün – yerel topluluklarımız bile – göz açıp kapayıncaya kadar alınabileceğini öğrendiğimiz bir yıl.

Önümüzdeki yıl için yıllık eğilimlerini belirlerken, Amadeus’taki ekip, inkar edilemez ve güçlü insan seyahat arzusundan ve 2021’de bu arzunun COVID-19 tarafından engellenmeden – belki de güçlenerek – kalacağına ve harekete geçeceğine olan inancından yararlandı Seyahat endüstrisini ve yerel, bölgesel ve ulusal hükümetleri hızlı bir şekilde yenilik yapmaya ve seyahati daha güvenli, daha konforlu ve daha keyifli hale getirmeye iten bir sürücü olarak.

Geleceği tahmin etmek imkansızdır, ancak ileriye doğru bir yol hayal etmek çok önemlidir. İşte 2021’de seyahati şekillendirirken gördüğümüz altı trend.

1. Büyük düşün (yakın veya uzak) veya evde kalın: seyahat hayallerinin gerçekleştiği yıl

Büyük düşün ya da evde kalın.2021’de gezginlerde gördüğümüz tema budur. Amadeus anketleri, gezginlerin% 55’inin 14 gün veya daha uzun süre seyahat edeceklerini söylediğini ve% 60’ının yılda yalnızca birkaç geziye çıkmayı beklediğini ortaya çıkardı – bu da, insanlar seyahat ederse, tamamen dışarı çıkmak isteyebilirler.

2020’de, bir sonraki maceramızı hayal etmek için zamanla evde biraz huzursuz olduk. 2021, onu hayata geçirme yılı.

Kaybedilen zamanı telafi etmek için, insanlar muhtemelen “büyük fikir” ya da “yapılacaklar listesi” gezilerine yönelecek ve “hayat kısa ve dünya geniş” ruhuyla hayatta bir kez yaşanacak maceraları işaretlemeye çalışacaklar.”

Ek seyahat hususları ile, gezginler benzersiz deneyimler arayacak, daha az uçuş yapacak, ancak daha uzun kalarak ve yolculuklarından daha fazla yararlanarak bu yolculukların önemli olmasını sağlayacak.

2. Göçebe seyahat: Her yerden çalışmayı benimsemek

2021, işyerinin yeniden tasarlandığı yıl olabilir. COVID-19 geçtikten sonra bile, işverenler çalışanları ofise geri getirmekte zorlanabilirler ve buna ihtiyaç duymayabilirler.

İhtiyacımız olan tek şey Wi-Fi ve işi bitirmek için gün içinde yeterli zaman ise, hemen hemen her yerden çalışabiliriz.

Barbados, bu fırsatı değerlendiren ilk ülke oldu: “dijital göçebe” vizeleri, bir yıl boyunca cennetten çalışabileceğiniz anlamına geliyor. Bunu hızla Bermuda, Anguilla, Gürcistan, Dubai, Estonya izledi ve onu Aruba ve Hırvatistan izledi.

Portekiz’de Martinhal Resorts, pandemi sırasında taşınmak isteyen aileleri hedefleyen uzun süreli konaklamalar için indirimli bir fiyat sunuyor ve Love Home Swap şirketi, insanlara uzun bir süre boyunca evlerini değiştirip rahatça seyahat etme ve çalışma fırsatı sunuyor. başka birinin evi.

COVID-19 seyahat kısıtlamalarına ve ekstra strese neden olurken, insanların işlerini yanlarında götürmelerine izin veren daha uzun tatiller için açık bir istek var. Bu, katılımcıların% 55’inin 14 gün veya daha uzun bir tatil yapmayı düşündüğünü tespit eden son Amadeus araştırmasında doğrulandı.

Gittikçe daha fazla sayıda ağırlama şirketi odaklarını daha uzun tatillere çevirdikçe – Airbnb tüm iş modelini uzun süreli konaklamaya kaydırdı – 2021, iş için seyahat etmenin ne anlama geldiğini yeniden tanımladığımız yıl olacak.

3. Sadakat değişimi: Herkes için daha iyi hizmet

COVID-19’dan önce tüketiciler, genellikle deneyimledikleri hizmet ve kalite düzeyini şekillendiren puanlar ve miller topladılar. Ancak bu dinamik altüst oldu.

Turistlerin% 40’ı daha yüksek sağlık ve güvenlik standartlarına sahip havayollarını, havalimanlarını ve otelleri tercih edeceklerini söylerken, seyahat sağlayıcıları artık müşteri güvenini kazanmanın yeni para birimi olan sağlık, hijyen ve güvenlik taahhütlerini göstererek gezginlere sadakatlerini göstermelidir.

Şimdiye kadar, birçok şirket bu talebe hızlı bir şekilde uyum sağladı: Hilton Otelleri artık temassız otel konaklamaları sunuyor; Marriot’taki personel şimdi elektrostatik püskürtücülerle temizliyor; ve IHG, “Temizlik Taahhüdü” adında özel bir Temizlik Konseyi oluşturdu; Lufthansa ise biletlerini COVID-19 testlerine bağlarken.

Dünyanın dört bir yanındaki şirketler de çalışanlarına nasıl bakacaklarını ve bakım yükümlülüklerini nasıl yerine getireceklerini araştırıyorlar. İş gezilerinin mümkün olduğunca güvenli, üretken ve stressiz olmasını sağlamaları gerekir.

Bunu yapmak için, kurumsal seyahat yöneticilerinin esnek olmak, iş seyahatinde olanlara hızlı bir şekilde ulaşmak ve onlara en son bilgileri sağlamak için doğru verilere ve araçlara sahip olması gerekir.

4. Teknolojide sağa kaydırın: Temassız teknoloji gezginlere güven verir

Şeffaflık, açık iletişim ve sorunsuz ödemeler ve biniş, 2021’in açık kazananlarıdır. Neyse ki, bunun için bir veya birkaç uygulama var.

Censuswide tarafından yapılan yakın tarihli bir ankette, beş gezginin dördünden fazlası teknolojinin önümüzdeki 12 ay içinde seyahat etme güvenlerini artıracağını söyledi.

Yolcuların kendilerine seyahat etme güveni verdiği konusunda diğerlerinden daha fazla alıntı yaptıkları sorulduğunda, örneğin yerelleştirilmiş bir salgın veya hükümet rehberliğinde değişiklik olması durumunda (% 42 ).

Aynı yüzde, temassız ödemelerin (ör.Apple veya Google Pay, PayPal, Venmo) önümüzdeki 12 ay içinde seyahat etme güvenlerini artıracağını ve mobil binişin biraz daha azını (% 39) söyledi.

Ayrıca, seyahati teşvik etmek, endişeleri gidermek ve karantina ihtiyacını ortadan kaldırmak için hızlı sonuç veren COVID-19 testini benimseyen birkaç havalimanı da görüyoruz.

Tampa Uluslararası Havaalanı kısa süre önce, tüm giden ve gelen yolcuların Florida Merkezinde hızlı bir COVID-19 testi yapabileceğini duyururken, Heathrow Havaalanı 20 saniye içinde doğru bir sonuç vermeyi amaçlayan basit bir COVID-19 tükürük tarama testi başlatmaya hazırlanıyor.

2021’de güvenlik her şeyden önemli olacak ve basit teknoloji çözümleri, insanların dünyayı tekrar daha güvenli bir şekilde keşfetmesini sağlamak için bu kadar dürtü olabilir.

5. Seyahat Acenteleri: Seyahat Acentaları olmadan evden çıkmayın

Salgın, yalnızca seyahat acentelerinin kritik rolünü vurgulamaya hizmet etti – 2020’de buna sahip olmayan herkes muhtemelen pişman oldu.

Sonuç olarak, 2021, seyahat acentelerinin tüm bilgilerin kaynağı olduğunu görecek: harika bir seyahat ilhamı mı istiyorsunuz? Kontrol. En iyi fırsatları mı arıyorsunuz? Onlar seni korudu. En son sağlık ve güvenlik standartlarıyla ilgili bir güncellemeye mi ihtiyacınız var? Bitti.

Timbuktu’dan Torino’ya dünyanın her yerindeki sağlık politikalarıyla ilgili en son haberleri mi arıyorsunuz? Anladın. Bir kesintiden sonra yeniden rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Siz sormadan önce rezervasyon yaptıracaklar.

Bir seyahati değiştirmek veya büyük bir seyahat aksaklığını kendi başınıza yönetmek zorunda kaldıysanız, muhtemelen köşenizde bir seyahat acentesinin olmasının neden yararlı olduğunu anlıyorsunuzdur.

Bu nedenle, küresel gezginlerin% 40’ının seyahat acentelerinin sorunu çözmek ve daha fazla öneri sunmak için hazır olmasını beklediğini görmemiz şaşırtıcı değil. Haftalık olarak değişen önemli miktarda belirsizlik ve karantina kurallarıyla birlikte, seyahat acenteleri için paha biçilmez ve yeri doldurulamaz bilgi kaynakları haline gelme fırsatları bol miktarda bulunmaktadır.

6. Etkili seyahat edin: daha küçük ayak izleri ve daha büyük kalpler

COVID öncesinde, seyahatin çevremizdeki dünya üzerindeki etkisinin – iyi ve kötü – giderek artan bir anlayış vardı.

Pandeminin yarattığı zorunlu duraklama, gezginlere ve daha geniş seyahat endüstrisine, gezegende nasıl hareket ettiğimizi derinlemesine düşünme fırsatı verdi – eğlence, aile ve iş için.

Örneğin, aşırı turizm karşısında Venedik kimliğini korumaya çalışan Venedik merkezli bir grubun sözcüsü şunları söyledi: “Venedik, fast-food restoranı olarak satılan beş yıldızlı bir restorandır. Şansı boşa harcamamalıyız. yeniden baştan başlayın. “

Gezginler ayrıca iyi şeyler de yapmak istiyor: Yakın zamanda yapılan bir anket, gezginlerin% 68’inin seyahat için harcadıkları paranın topluma geri dönmesini istediğini ortaya koydu.

2020’de kaçırdığımız şeyleri düşünmek için zamanımız oldu – seyahat etmek empati kurar, bağlantılar kurar ve arkadaşlıklar yaratır. Seyahat aynı zamanda uzak topluluklara değerli ekonomik gelişme getirebilir ve gezginlerin benzersiz kültürlerden ve farklı yaşam tarzlarından öğrenmelerine yardımcı olabilir.

2021’de, bu avantajları mümkün olan en kısa sürede telafi etmek ve kaybedilen zamanı telafi etmek isteyen gezginler göreceğiz.

Gezginlerin yolculuk tutkusu her zamankinden daha güçlü olacak – yenilenme ve yeniden bağlanma yılı olacak. Bununla birlikte, insanlar nasıl seyahat edecekleri konusunda daha bilinçli olacaklar: Seyahatlerinin ayak izini en aza indirmek ve varlıklarının ev sahibi varış yerleri üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğundan emin olmak isteyeceklerdir.

Kaynakça; https://www.phocuswire.com/Travel-trends-2021-year-of-changes

Blog Yazılarımız

Seyahat ve Teknoloji ile ilgili her türlü blog ve yazıları burada bulabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak veya paylaşmak istediğiniz yazı veya bilgi varsa tarafımıza mail@travelithouse.com maili üzerinden ulaşabilirsiniz.