Travel IT House > Turizmde Gelecek > E-Turizm > Turizm ve Dijitalleşme

Dijitalleşme deyince ilk aklımıza gelen her halde şirketimizin web sitesini yapmak..

Oysa dijitalleşme aslında bizim geleceğimizdir.Gelecek gerçek dijital dönüşümü gerçekleştirebilen şirketlerin +1 adım öne geçtiği dönem olacaktır. Artık hemen hemen tüm kullanıcılar tüm seyahat karar verme süreçlerini online ortamlarda karar veriyor ve satın alma süreci neredeyse online ortamlarda gerçekleşiyor.

Accenture Dijitalleşme Endeksi 2016 sonuçlarına göre Türkiye’nin dijital endeksi puanı % 61’e yükseldi. Seyahat sektöründe Ulaştırma ve Depolama alanında %79 ile Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. sektör liderleri listesine girmiştir.

Dijitalleşme sürecine giren şirketler öncelikle “Değişim Yönetimi” dediğimiz change management stratejisi benimsemeleri gerekiyor. Türkiye’de en önemli zorluk en üst yönetimi bu konuda ikna etmekle başlıyor. Kararlı bir üst yönetim ile değişimi ve dijitalleşmeyi gerçekleştirmek çok daha kolay.

Dijitalleşme strateji yapıldıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek adımlar atılmalı;

  1. Planlama
  2. Takip
  3. Geliştirme

Doğru bir planlama, akabinde süreçlerin takip edilmesi ve gerekli olan yerlerde geliştirme yapılması bizi sonuca hızlı bir şekilde ulaştıracaktır.

 

Blog Yazılarımız

Seyahat ve Teknoloji ile ilgili her türlü blog ve yazıları burada bulabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak veya paylaşmak istediğiniz yazı veya bilgi varsa tarafımıza mail@travelithouse.com maili üzerinden ulaşabilirsiniz.